Czym jest psychoterapia? Co to jest psychoterapia?

Czym jest psychoterapia? Co to jest psychoterapia?

Czym jest psychoterapia? Co to jest psychoterapia?

Czy kiedyś czułeś się przytłoczony i myślałeś, że nie poradzisz sobie z problemami? Jeżeli tak to nie jesteś sam. Według Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują wsparcia psychoterapia sesje legionowo, aby poradzić sobie z ciężką przypadłością, utratą wagi lub rzuceniem nałogu.

Są też osoby, które zmagają się z problemami w związkach, zwolnieniem z pracy, śmiercią najbliższej osoby, stresem czy nadużywaniem różnych substancji. Wszystkie te problemy są często szkodliwe dla człowieka.

Czym jest psychoterapia?

Psycholog może wspomóc w uporaniu się z problemami. Przez psychoterapię przechodzą osoby w każdym wieku, aby żyć bardziej efektywnie, zdrowiej i w pełni szczęścia. W czasie terapii psycholog używa naukowo zatwierdzone procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre przyzwyczajenia. Występuje wiele podejść do psychoterapii, wraz z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna skonkretyzować swoje problemy.  Proces ten przebiega na kooperacji i dialogu. Pacjent ma zagwarantowane otoczenie wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób oceniał.

Razem z psychologiem będziesz pracował nad tym, żeby rozpoznać i zmienić wzory postaw, które powstrzymują od osiągnięcia w pełni szczęścia. Psychoterapia i psychoterapeuta kielce nie tylko pomaga rozwiązać aktualne problemy, ale uposaża w nowe umiejętności, aby lepiej radzić sobie z wieloma wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy rozważyć pójście na psychoterapię?

Przez błędy pojęcia o tym czym jest psychoterapia, wiele osób się na nią nie decyduje. Nawet jeśli znają rzeczywistość i nie opierają się na mitach, to ludzie nierzadko czują się zagubieni przed podjęciem walki o dobre samopoczucie. Warto przezwyciężyć lęk, ponieważ jeśli poziom funkcjonowania nie jest taki jaki byśmy pożądali — psychoterapia może pomóc. Niektórzy ludzie korzystają z terapii u psychologa dlatego, że mają depresję, odczuwają lęk lub złość przez długi czas. Inni natomiast mogą odczuwać potrzebę pomocy w chronicznej chorobie, która ma wpływ na układ emocjonalny i psychikę. Są też ludzie wymagający szybkiego rozpoznania swoich problemów na przykład, gdy muszą zmierzyć się z widmem rozpadu związku, samotnością, przytłaczającą pracą, wypaleniem zawodowym itd.

admin